понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

ФОТО и ВИДЕО: Путин изнајмил актерка за да ја замајува јавноста во Русија

Во сите ситуации таа ја моли Москва за помош

akterka za putin

Поврзани вести

Неколку руски телевизии се обвинети за подметнување на една иста актерка во пет различни прилози во кои граѓаните се против револуцијата во Украина.

Русокоса жена се појавува во улогата на загрижена домаќинка во Одеса која, како што рекла, „доживува вистински терор откако профашистичките политичари преку револуција се обиделе да ја зграбат власта во Украина“.

Но, јавноста и корисниците на социјалните мрежи забележале дека истата жена се појавува на неколку места, по што се посомневале дека станува збор за актерка на платната листа на Москва чија цел е да внесе раздор меѓу украинскиот народ и луѓето кои што се противат на властите во Киев.

Истата жена, за која се тврди дека е дел од пропагандната војска на Путин, се појавува во улогата на мајка на војник на барикадите во Киев, а е забележана и целосно замотана во руско знаме во Харков.

Извори тврдат дека истата жена се појавува на протестите во Севастопол на Крим и во Норочеркас во Русија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести