четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Фото: И Во Доха се скокаше по крстот

krst1-500

Последни вести

Прослава на големиот христијански празник Богојавление имаше и во Доха.

Како што пишува ЕКИПА, фалангата организираше своја церемонија на отворениот базен во хотелот Ездан во центарот на Доха. По хиерархија, крстот во базенот го фрли најпопуларниот македонски навивач, Шиц. Во базенот по крстот скокаа десетина членови на „фалангата„, а најсреќен меѓу нив беше Дарко Здравковски-Вепар.

krst2-500

Фото: Екипа

Најчитани вести