недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Илјадници битолчани со поддршка за собирот на ГДОМ

Илјадници граѓани на Битола и вечерва излегоа за поддршка на собирот на ГДОМ, од кој се испраќаат проаки за одржување на избори на 5-ти јуни.

bitola-13-768x432

Поврзани вести

Илјадници граѓани на Битола и вечерва излегоа за поддршка на собирот на ГДОМ, од кој се испраќаат проаки за одржување на избори на 5-ти јуни.

bitola-5-768x432 bitola-7-768x432 bitola-8-768x432 bitola-9-768x432 bitola-4-768x432 bitola-10-768x250 bitola-12-768x157

Присутните на собирот велат дека изборите се единственото решение за надминување на кризата чија сериозност и се заканува на државата и претставува кочница за напредокот на Македонија.

Најчитани вести