петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 62

Фото: Илјадници луѓе се приклучија во поворката за Тијана

tijana-juric-bajmok-ubistvo-komemoracija-foto-nemanja-pancic-1407508633-547857

Последни вести

Со огласување на ѕвоното на сите цркви во Суботица точно во 17 часот тргна погребната поворка, која ги придружува посмртните останки на Тијана Јуриќ.

Поворката ќе помине 1,5 километри пеш се до градските гробишта во Суботица каде ќе биде погребано телото на несреќното девојче.

На почетокот на колоната заедно со околу 200 расплакани другари и другарки на Тијана со свеќи во рацете, се нејзините две најдобри другарки и двајца другари кои последни ја виделе жива Тијана во кобната вечер пред нејзиното убиство, пренесува српски Блиц.

Пред погребот беше одржано и опело, а во Суботица денес е прогласен Ден на жалост.

tijana-juric-bajmok-ubistvo-komemoracija-foto-nemanja-pancic-1407508608-547855

tijana-juric-bajmok-ubistvo-komemoracija-foto-nemanja-pancic-1407508608-547859

tijana-juric-bajmok-ubistvo-komemoracija-foto-nemanja-pancic-1407508633-547857

tijana-juric-ubijena-bajmok-opelo-kovceg-sahrana-foto-nemanja-pancic-1407509856-547865

tijana-juric-ubijena-bajmok-opelo-kovceg-sahrana-veljovic-foto-nemanja-pa-1407509856-547869

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести