среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Илјадници велешани излегоа да дадат поддршка за полицијата

veleshaniii

Последни вести

Илјадници велешани излегоа на улиците да ја дадат својата поддршка за македонската полиција.

Тие собирајќи се во голем број на улиците во Велес и се заблагодарија на полицијата за патриотизмот, за нивната професионалност и непоколебливост во одбрана на државата, на животите на граѓаните и на мирот и соживотот, како и воспоставување на ред и владеење на законите.

veles2unnamed

veles3unnamed

veles4unnamed

Најчитани вести