четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ФОТО: Илјадници велешани излегоа на улиците за да и дадат поддршка на полицијата

veleshaniii

Последни вести

Илјадници велешани излегоа на улиците да ја дадат својата поддршка за македонската полиција.

Тие собирајќи се во голем број на улиците во Велес и се заблагодарија на полицијата за патриотизмот, за нивната професионалност и непоколебливост во одбрана на државата, на животите на граѓаните и на мирот и соживотот, како и воспоставување на ред и владеење на законите.

veles2unnamed

veles3unnamed

veles4unnamed

 

Најчитани вести