понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Импресивни скулптури од мраз на фестивал во Харбин

Неверојатни зданија направени само од мраз и снег.

harbin

Поврзани вести

Импресивни скулптури направени од рацете на 7.000 лица, кои што употребиле 55.000 квадратни метри мраз и 46.000 квадратни метри снег, се дел од овогодишниот фестивал во Харбин.

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Според зборовите на организаторот, станува збор за еден од најголемите фестивали на скулптури на мраз, кој што се протета на 600.000 квадратни метри.

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

Beta / AP Photo/Vincent Thian

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести