Магазин

ФОТО: Индиска турнеја – фантастичните комбинации на Кејт Мидлтон

ФОТО: Индиска турнеја – фантастичните комбинации на Кејт Мидлтон

Иако не ја видовме во индиско сари, совршената тура низ егзотичната Индија беше идеална можност Кејт да ја видиме во ведри, весели бои кои внесоа свежина во нејзиниот дамски изглед.

Кејт во бела, дамска креација во стилот на 50-тите

Еден ден порано, Кејт прошета во ефектна модна комбинација.

кејт1

Подоцна во текот на денот таа и принцот Вилијам беа почесни гости на добротворна гала вечера, каде Кејт се појави во син раскошен фустан со фасцинантен рачно изработен вез.

кејт2

Во продолжение можете да ги видите останатите изданија на Кејт кои ги носеше за време на посетата на Индија…

к

к1

NEW DELHI, INDIA - APRIL 12: Britain's Prince William and Catherine, Duchess of Cambridge, during a visit to a contact centre run by the charity Salaam Baalak, which provides emergency help and long term support to homeless children at New Delhi railway station, on day three of the Royal visit to India and Bhutan, on April 12, 2016 in New Delhi, India., Image: 281349999, License: Rights-managed, Restrictions: *** UK & AUSTRALIA OUT ***, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Barcroft Media

 

The Duke and Duchess of Cambridge this morning visited the Prime Minster, Narendra Modi who has been thew Prime Minister since May 2014. Dehli, 12.04.2016., Image: 281267591, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Insight Media

The Duchess of Cambridge during the Bihu Festival celebration at the Diphlu River Lodge in Kaziranga National Park, Assam, India, during day three of the royal tour to India and Bhutan., Image: 281317349, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Press Association