Македонија,Крими хроника

Фото: Искршено возило кај Кале

Фото: Искршено возило кај Кале

Сообраќајна несреќа се случи утрово во 5:15 часот на скопско Кале, објави Курир.

Најверојатно возачот кој управувал со автомобилот, изгубил контрола над воланот и удрил во бетонски столб.

Покрај колата, искршени се и два бетонски столба, како и целата ограда.

Билансот од оваа сообраќајна несреќа, за среќа е без смртни последици.

5001959487_1020383287291463