петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОTO: Иванов доби масовна поддршка во Велес

veles-miting

Поврзани вести

Петтиот ден од изборната кампања за претседател на Република Македонија, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов со централен митинг во Велес. Градскиот плоштад е претесен за сите граѓани кои попладнево се дојдени да го поддржат Иванов и да ја слушнат неговата програма за следниот мандат. Иванов пред централниот митинг во Велес, имаше мали митинзи и средби со граѓаните во Градско и Росоман. Вечерва со почеток во 20:30 часот Иванов ќе одржи централен митинг и во Кавадараци.

veles-miting1

veles-miting2

veles-miting3

veles-miting4

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести