недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФOTO: Иванов и Тадиќ уживаат во настапот на Четкар

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, неколкупати досега докажа дека ужива во добрата и квалитетна музика.

ivanovohrid11

Последни вести

Претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, неколкупати досега докажа дека ужива во добрата и квалитетна музика.

Најмногу, ги поддржува македонските изведувачи.

Така, во Охрид отиде да ужива и да му даде поддршка на најпознатиот џез музичар,  Владимир Четкар, кој достоинствено за претставува Македонија на секаде низ светот.

ivanovohrid22

Во негово друштво беа Борис Тадиќ, Зоран Јолевски, Никола Бакрачески, Виктор Мизо, но и младиот пејач, Даниел Кајмакоски.

ivnovohrid33

Од фотографиите објавени на неговата Фејсбук страница, може да се види дека тие навистина уживаат.

ccetkarr

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести