понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Иванов на снимањето на филмот „Чекајќи ги парите”

Македонскиот претседател присуствуваше на снимањето на филмот чијшто работен наслов е „Чекајќи ги парите", филм кој се очекува да биде завршен за 7-8 месеци и да биде прикажан пред домашната публика, како и во странство.

iv

Последни вести

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, вчера попладне го посети студиото за анимација и продукција на визуелни ефекти за играни филмови и рекламни спотови Fx3x.

Македонскиот претседател присуствуваше на снимањето на филмот чијшто работен наслов е „Чекајќи ги парите”, филм кој се очекува да биде завршен за 7-8 месеци и да биде прикажан пред домашната публика, како и во странство.

2f09

Претседателот Иванов проследи една од сцените за време на снимањето на филмот и посака успех на целата екипа.

4f07

Актерската екипа ја сочинуваат Ана Стојановска, Сенко Велинов, Гоце Тодоровски, Ванчо Петрушевски, Игор Стојчев, Горазд Цветковски, Катерина Шехтанска, Роберт Вељановски и Илбер Муртези.

6f06

За снимањето на филмот се задолжени СД-Продукција и ДМФ, директор на фотографија е Дејан Димески, а продуценти се Дејан Илиев и Слободан Деспотовски кој воедно е и режисер на филмот.

7f05

7f01

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести