понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Иванов со голема поддршка и во Долнени

PRM_0006

Последни вести

Претседателот Ѓорге Иванов и кандидат за втор мандат денеска го посети селото Долнени.

Жителите на Долнени го поздравија Претседателот и му искажаа поддршка за претстојните избори.

На средбите локалното население ги поддржа ставовите на претседателот Иванов во однос на заштита на македонскиот идентитет, и ги поздрави неговите досегашни активности за економски развој на државата.

Претседателот Иванов пред жителите на Долнени ги претстави главните цели од изборната програма и истакна дека само заедно, сплотени ќе можеме да ги оствариме заедничките цели за подобра иднина на Македонија.

PRM_0038

 

PRM_0055

 

PRM_9976

 

ZAR_1640

 

ZAR_5586

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести