четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Избришана придавката ФИР од автобусот на македонските ракометари

mkd-katar-500

Последни вести

Македонските ракометари ги чекаше непријатно изненадување по нивното пристугнување во Доха.

На брендираниот автобус за нашите ракометари до името Македонија, стоеше придавката ФИР. Сепак, нашите ракометари одбија да се качат во ваков автобус, а љубезните домаќини експресно реагираа и ги покрија спорните букви.

mkd-katar2-500

mkd-katar3-500

mkd-katar4-500

Најчитани вести