петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Изгоре куќата на Дино Мерлин

dino

Последни вести

Куќата на легендарниот пејач Дино Мерлин во Трстеник настрада во големите пожари кои ја зафатија Хрватска.

Огнената стихија во еден момент ја зафатила и куќата на познатиот музичар, но пожарот брзо бил локализиран од страна на 90 пожарникари.

dino1

Иако пламените јазици допреа делови од објектот и направија материјална штета, куќата во поголемиот дел е одбранета.

dino2

Инаку, според досега расположливите податоци, само на полуостровот огнот до сега проголта 400 хектари земјена површина, додека на Корчила изгореа 500 хектари.

Најчитани вести