Македонија,Крими хроника

ФОТО: Изгоре напуштена куќа спроти Католичка, повредени нема

ФОТО: Изгоре напуштена куќа спроти Католичка, повредени нема

Во гаснењето на пожарот кој изби во куќа спроти Католичката црква учествувале четири противпожарни возила. Пожарот избувнал во напуштена куќа и за среќа нема повредени лица. Од полицијата посочија дека по завршувањето на увидот ќе бидат познати причините поради кои дошло до избувнување на пожарот.

kuka

kuka1

kuka2

ФОТО: Курир.мк