вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

ФОТО: Јанко Илковски денеска ги посети Чуварите на демократијата

jakno500

Последни вести

Граѓаните кои веќе неколку дена кампуваат пред Собранието на Македонија со цел на како што велат тие чување на демократијата денеска беа посетени од страна на новинарот Јанко Илковски кои им донесе разни намирници.

Лицата, во понеделникот вечерта го поставија кампот во паркот Жена борец и велат дека се тука за да ја чуваат демократијата и изборната волја на граѓаните.

Во изминативе неколку дена тие беа посетени од бројни јавни личности кои им носеа намирници, а со дел од нив реализираа и панел дискусии.

 

Најчитани вести