Магазин

ФОТО: Каде живее македонската естрада?

ФОТО: Каде живее македонската естрада?

И во Скопје има елитни населби и куќи како извадени од списание. Водно, Нерези, Злокуќани, Сопиште, Соње и уште неколку други делови од градот важат за населби во кои живеат или сакаат да живеат нашите познати фаци  кои  се во потрага по тишина  и мир кој се помалку го има во централното градско подрачје. Но ретко кој од нашите познати фацки има куќи како светските џет-сетери,  повеќето живеат во станови во нивна сопственост, но некои од нив се уште живеат со своите родители или се под кирија.

pancevi

Домот на Маја и Дарко Панчеви

redzepova

Куќата на Есма Реџепова се наоѓа на Скопското кале

naumpetrski

Познатата фолк-двојка Зуица и Наум живее во куќа во населба Припор

ferus

Кралот на ромската музика, Ферус Мустафов, живее во населба Ченто

bojana

Ова е куќата на згодната пејачка Бојана Атанасовска

milena

Водителката на утринската програма на Канал 5 „Здраво Македонијо”,  Милена Антовска, живее во населба Хром

goce

Домот на десното крило на РК Металург, Гоце Георгиевски

Rebeka-450x300

Популарната пејачка Ребека со сопругот Милан Ристески и трите сина живее во комфорен стан во населба Тафталиџе

tajzi

 

Популарниот Драган Величковски – Тајзи живее во семејна куќа во Куманово

Kristina-Arnaudova-450x675

Пејачката Кристина Арнаудова со сопругот Александар и синот Максим живее во сопствен стан во централното градско подрачје.

adrijan-gadza-zlokukani-450x403

 

Адријан Гаџа позира пред својот дом во Злокуќани

lila

Лила живее во својот стан во скопската населба Чаир

zare

Жаре Бербер со своето семејство живее во семејната куќа во населбата Кисела Вода

karolina

Каролина Гочева живее во свој стан во центарот на нашата метропола

ИЗВОР: Убавина & здравје

ФОТО: Свет