недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Како Белград ќе го пречека Путин

111

Поврзани вести

Полиција на секои 50 метри, стотици руски и српски знамиња… Белград се подготвува за денешната парада по повод 70 години од ослободувањето на градот во Втората светска војна, а воедно и за посетата на рускиот претседател Владимир Путин.

p

p1

p2

p3

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести