Магазин

ФОТО: Како денес изгледа Кели од „Беверли Хилс“

ФОТО: Како денес изгледа Кели од „Беверли Хилс“

Повеќето од нас ја помнат актерката Џени Гарт (44) по улогата на Кели Тејлор во мега-популарната серија „Беверли Хилс, 90210“.

Поминаа многу години откако престана да се снима серијата, а актерката во меѓувреме доста се промени.

keli-beverli-hils

Освен што ја скрати косата, таа се поправи, а странските медиуми како причина за вишокот килограми го наведуваат разводот со Питер Фачинелиа.

Двојката беше во брак 11 години и заедно имаат три ќерки – Лиси Бела (19), Лола Реј (13) и Фиона Ив (9).