среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Фото: Како денеска изгледа влезот на Штип!

500vlez-4

Последни вести

Полека на сигурно Штип заличува на град во кој секој би посакал да живее, пишува порталот vostip.mk.

Последниот зафат на локалната самоуправа и на ЈП Исар е разубавувањето на влезот во Штип во населбата Железничка.

Поставени се 16 заштитни појаси на новозасадените дрвца и хортикултурно е разубавен целиот тој дел од Штип.

500vlez-1

500vlez-2 (1)

500vlez-3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести