Македонија

ФОТО: Како е на Стража во моментов?

ФОТО: Како е на Стража во моментов?

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот после интервенција на дежурните екипи од Македонија пат, соопштува АМСМ.

straza-sneg-2

Екипите се на терен, а патиштата постојано се чистат. Забрани за движење на тешки товарни возила има на патните правци Тетово – Попова Шапка и крак Маврово – Дебар. За останатите возила задолжителна е употреба на зимска опрема.

Повеќе фотографии на КУРИР.