четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ФОТО: Како изгледа денес убавицата од спотот за „Wicked game“на Крис Ајсак

Познатата манекенка Хелена Кристенсен денес има 47 години, а во 90-тите на сите им го земаше здивот со нејзиното појавување во спотот за песната „Wicked Game“ на Крис Ајсак.

kris-isak-1

Поврзани вести

Познатата манекенка Хелена Кристенсен денес има 47 години, а во 90-тите на сите им го земаше здивот со нејзиното појавување во спотот за песната „Wicked Game“ на Крис Ајсак.

kris-1

Оваа убавица од Данска важеше за една од најубавите жени во светот.

kris-22

Иако и ден денес може да се пофали со совршената фигура, Хелена во една прилика рече дека е голем гурман и дека никогаш не држела диета.

Имам одличен метаболизам, со спрот почнав да се занимавам многу касно, затоа што сакав да се затегнам, рече Хелена.

Најчитани вести