недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Како изгледа ќерката на Драган Бјелогрлиќ

Познатиот српски актер, сценарист и продуцент Драган Бјелогрлиќ пред 22 години се ожени со манкенката Маја, која ја запозна на снимањето на една реклама за мебел на почетокот на 90-тите.

mia

Поврзани вести

Познатиот српски актер, сценарист и продуцент Драган Бјелогрлиќ пред 22 години се ожени со манкенката Маја, која ја запозна на снимањето на една реклама за мебел на почетокот на 90-тите.

Актерот добил понуда за снимање реклама, а колешка му била манекекнката што веднаш му се допаднала. Маја, освен што се занимавала со книжевност, студирала и англиски јазик и книжевност.

Набрзо се венчаа и ја добија ќерката Мија, што денес е студент во трета година на Факултетот за политички наука, на оттсекот за меѓународни односи, а неколку години подоцна го добиле синот Алексеј.

Тамнокосата Миа деновиве го привлече вниманието на медиумите со нејзината убавина.

Најчитани вести