четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Фото: Како изгледа новата фасада на Владата

10901755_10205587877195867_1308130984_o

Последни вести

Новата фасада на Владата на Република Македонија е скоро готова.

Таа изгледа поразлично од онаа која навикнавме изминативе години да ја гледаме на булеварот Илинден.

Фотографиите се направени и преку ден, но и навечер каде се гледа целото осветслување.

Еве како денеска изгледа овој објект:

10872711_10205587877915885_1435072061_n

vlada.png

Најчитани вести