четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Фото: Како изгледа новиот спортски комплекс „Јане Сандански“ во Аеродром

sala8-500

Поврзани вести

Новата сала „Јане Сандански“ во Аеродром која ќе биде дом на РК Вардар, ЖРК Вардар и МЗТ Скопје е во завршна фаза.

Салата во Аеродром полека го добива својот конечен лик. Градена е по европски терк и модерен дизајн, новиот „Јане Сандански“ ќе биде дом за РК Вардар, ЖРК Вардар и МЗТ Скопје.

Покрај спортскиот центар „Борис Трајковски“, Скопје доби уште еден модерен спортски комплекс.

sala-5-500

sala-5002

sala11-500

sala3-500

sala4-500

sala6-500

sala7-500

Преземено од Ракометни вести

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести