четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Фото: Како изгледаше свадбата на Џорџ Клуни

kluni8-630x419

Последни вести

Со свадбена церемонија затворена за очите на јавноста, холивудскиот заводник и до вчера најпосакуван ерген, Џорџ Клуни, се ожени со својата избраничка Амал Аламудин.

Венавката се одржа вчера во елитниот хотел „Аман“ во Венеција, каде на викенд пристигнаа нивните семејства и пријатели.

И актерот и адвокатката во петокот, секој со своите пријатели, ја прославија последната вечер на „слобода“.

Магазинот „Пипл“ ги улови сите холивудски ѕвезди кои пристигнаа во Венеција.

kluni1-630x419

kluni2-613x630

kluni3-630x419

kluni4-630x421

kluni5-630x394

kluni6-357x630

kluni9-577x630

kluni7-447x630

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести