петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Kaко помина концертот на „Simple Minds“ во Скопје

08

Поврзани вести

Култниот рок бенд „Simple Minds“ на сите сладокусци на прекрасниот звук во спортскиот центар „Кале“ им приреди одлични и незаборавни моменти.

03

Меѓу оние кои уживаа во нивната музика беа претседателот Ѓорѓе Иванов и неговиот син, како и градоначалничката на Кисела Вода, Билјана Беличанец Алексиќ, министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, како и министерот за труд и социјална политика, Спиро Ристовски.

04

06

07

04 05

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести