вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

ФОТО: Како СДСМ подготвуваше изборни нерегуларности

blanko

Последни вести

Бланко документи за наводни изборни неправилности СДСМ во повеќе копии дистрибуирале до членовите на избирачките одбори при спроведување на сценариото диктирано од партиското седиште, објавува порталот „Курир“.

Во бланко пријавата членовите треба само да го внесат своето име и бројот на избирачко место, а пропустот е веќе „согледан“ од одговорните во СДСМ- „повеќе лица дојдени со неважечки лични карти на кои и покрај укажувањата некој им дозволил да гласаат“.

Во овој документ јасно се гледа дека СДСМ најмалку еден ден пред изборите „знаеле“ какви неправилности може да се случуваат на изборниот ден, што само потврдува дека СДСМ се подготвуваше за црно изборно сценарио, кое сепак заврши неуспешно.

fotooo1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести