среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Фото: Како течеше акцијата „Дамаск“ во Босна

BA254F12-B21F-4ECD-A4A6-186D7EFE6938_w974_n_s_s

Последни вести

Во полициската акција на Агенцијата за истрага и заштита на Босна и Херцеговина, која го доби името „Дамаск“ и официјално се уапсени 16 лица кои се сомничат за организирање, финансирање и врбување на луѓе, државјани на Босна и Херцеговина да одат во Сирија и Ирак.

Боснанската полиција објави неколку фотографии за тоа како течело апсењето.

2D56558B-9E4D-4031-8B66-C78C597D86A2_w974_n_s_s

3C64FF57-72EC-4333-9563-CF225BDE5D75_w974_n_s_s

BA254F12-B21F-4ECD-A4A6-186D7EFE6938_w974_n_s_s

3D06A12E-854A-4AE4-A4F1-E46E7D3CEDBB_w974_n_s_s

4FD40C41-84C4-47F7-B16B-39DB0BF9B332_w974_n_s_s

23F8E373-3F39-4A97-A18A-858AC3B492FD_w974_n_s_s

757C9BEE-B3D9-4030-A3DC-30999955F730_w974_n_s_s

F563CC03-D331-4A3E-9914-AC8FE3854865_w974_n_s_s

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести