недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

ФОТО: Какви чевли бира Кери Бредшо за оваа сезона

sara-jesica-parker-naslovna

Поврзани вести

Актерката Сара Џесика Паркер која се прослави со улогата на Кери Бредшо во култната серија „Сексот и градот“ накратко одлучи да се одмори од високите стилето потпетици по кои беше позната.

keri-chevli-1

Иако можеби мислевме дека тоа нема да се случи (барем кога станува збор за црвениот килим) Сара одлучи да се појави на еден настан во Њујорк во ниски потпетици.

Жената што речиси и ги прослави вртоглавите високи стилето потпетици, особено оние дизјанерските, накратко ја замени својата опсесија со чевли со блок потпетица што мора да признаеме, совршено и’ стоеја.

keri-chevli-2

Големиот број светкави кристали го направија своето, па Кери изгледаше подеднакво атрактивно како да го носи моделот со потписот на Маноло Балхник.

Најчитани вести