сабота, 25 март 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Камион излета од патот по тунелот кај Демир Капија

Во текот на вчерашниот ден се случи сообраќајна несреќа на патот Демир Капија-Смоквица. Како што може да се забележи на фотографиите што ги испрати читател на Нетпрес камион со приколка излетал од патот и паднал во провалијата непосредно по тунелот.

13872398_10210038923113610_1232682097_n

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден се случи сообраќајна несреќа на патот Демир Капија-Смоквица. Како што може да се забележи на фотографиите што ги испрати читател на Нетпрес камион со приколка излетал од патот и паднал во провалијата непосредно по тунелот.

13866635_10210038923073609_1531259899_n

Засега нема информации за состојбата на возачот на камионот.

13664546_10210038923673624_930784658_n

Од она што може да се забележи на фотографиите, сообраќајот се одвивал без прекин додека повеќе лица се обидуваат да го извлечат возилото.

Најчитани вести