петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 17

ФОТО: Канцеларијата на Иванов и Министерството за правда демолирани по протестите

Искршени прозорци, расфрлан инвентар, целосно демолирани објекти... Ова може да се види по синоќешните насилни протести на хулиганите на СДСМ и СОРОС.

Nasilni-protesti-naslovna

Поврзани вести

Искршени прозорци, расфрлан инвентар, целосно демолирани објекти… Ова може да се види по синоќешните насилни протести на хулиганите на СДСМ и СОРОС.

Канцеларијата на Претседателот на РМ по насилните протести

Канцеларијата на Претседателот на РМ по насилните протести

 

Демонстрантите своите протести ги започнаа од пред канцеларијата на СЈО, а потоа се обидоа да влезат во Собранието, но откако беа спречени, се упатија кон Народната Канцеларија на Претседателот на Република Македонија.

Канцеларијата на Претседателот на РМ по насилните протести

Канцеларијата на Претседателот на РМ по насилните протести

Хулиганите на СДСМ кршеа прозорци, го вадеа инвентарот, го освернавија македонското знаме во Канцеларијата на Иванов, а потоа продолжија да го прават истото и во просториите на Министерството за правда.

nasilni-protesti (4)

Според МВР, во насилните протести 12 лица се приведени, а повредени се еден новинар и еден фоторепортер.

Како изгледаа синоќешните насилни протести погледнете во приложеното видео:

Најчитани вести