Македонија,Крими хроника

ФОТО: Карамбол на патот Велес-Градско: Се судрија 14 возила

ФОТО: Карамбол на патот Велес-Градско: Се судрија 14 возила

Четиринаесет возила се судрија вчеравечер на автопатот Велес-Градско. Освен поголема материјална штета во несреќата нема повредени.

Од полицијата информираат дека сообраќајката се случила во 18 часот и 45 минути, на патот Велес-Градско, кај Штипска петља.

 

1

2

3

4

5

6