недела, 30 април 2017  |  Вести денес: 41

ФОТО: Кавадарци го пречека Заев – „Оди си“

Граѓаните на Кавадарци со транспаренти му порачаа на Заев што мислат за двојазичноста

zaev-kacadarci

Поврзани вести

Кавадарци кој е дел од изборната единица 4 каде носител на пратеничката листа од СДСМ е Зоран Заев, денес му порача на лидерот на опозицијата дека не е добредојден во градот.

Транспарент „Не за двојазичност, Заев оди си“ кој се појави во градот јасно покажува дека кавадарчани не се согласуваат со Заев и неговата намера за двојазичност на Македонија.

zaev-kacadarci1

Најчитани вести