петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 3

ФОТО: Кејт Мидлтон во тренди секси фустан

Кејт Мидлтон (34) секогаш фасцинира, но ретко изненадува со модните одлуки.

Art Fund Museum of the Year award

Поврзани вести

Кејт Мидлтон (34) секогаш фасцинира, но ретко изненадува со модните одлуки.

Britain's Catherine, Duchess of Cambridg

За време на главната вечера во чест на „Музеј на годината“, ексклузивен годишен настан во Лондон војвотката изненади. Кејт беше таа која го објави победникот на музејот „Викторија и Алберт“, кој доби премија во износ од 100.000 фунти.

Art Fund Museum of the Year award

За вечерата Кејт Мидлтон избра тренди фустан со должина малку над глуждовите. Фустанот е со потпис на Барбара Касасола и е модел со кој не сме ја виделе војвотката досега.

kejt-4

Инаку, фустанот е дел од новата колекција на бразилската дизајнерка што работи во Лондон.

Најчитани вести