понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Кејт се повлекува, следен пат ќе ја видиме откако ќе се породи

kate_2

Последни вести

Војвотката од Кембриџ денеска ја имаше последната службена посета пред да го роди второто дете.

kate_3

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон денеска заедно го посетија хуманитарниот центар Стефан Лоренс. Со оваа посета, Кејт ги заврши сите официјални посети пред да замине на породилно.

Војвотката откри кога треба да се породи, но не кажа дали станува збор за момче или девојче.

kate_1

Убавата војвотка следен пат ќе ја видиме кога ќе излегува од болница заедно со новиот член на кралското семејство.

Најчитани вести