четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

ФОТО: Ќерката на Сталоне блесна на црвениот тепих во Венеција

Ќерката на Силвестер Сталоне, Систин (18), ги воодушеви фотографите кога се појави на црвениот тепих на 73-от филмски фестивал во Венеција во долг син фустан.

kerka1

Поврзани вести

Ќерката на Силвестер Сталоне, Систин (18), ги воодушеви фотографите кога се појави на црвениот тепих на 73-от филмски фестивал во Венеција во долг син фустан.

За премиерата на филмот “Hacksaw Ridge” младата убавица одбра фустан долг до подот во нежна сина боја, со гол грб и изразито висок шлиц кој ја откри нејзината витка фигура.

kerka2

Предизвикувачкиот фустан со светкави детали го надополни со црни сандали со ремчиња и блескави обетки, а косата ја остави слободно да и паѓа врз рамената.

kerka3

Инаку, Систин е второто дете на славниот актер, кој има три ќерки. Згодната бринета веќе неколку години се занимава со манекенство и е исклучително популарна на Инстаграм каде често објавува фотки од патувања, забави и кастинзите.

kerka4

Најчитани вести