недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Километарски колони, за влез во Грција се чека со часови

koli

Поврзани вести

Традиционално, август е месецот со најголем број на туристи.Ни метежот за 2 Август не беше ништо во споредба со она што од утрово се случува на граничниот премин Богородица.

Километарски колони автомобили со часови чекаат да заминат на грчките плажи.

Доколку патувате подгответе се за многучасовно чекање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести