среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Фото: Ким го изгубила чувството за стил

kim-kardasijan-1414688321-50420

Последни вести

Бидејќи нејзината фигура не личи на телото на другите познати личности, кои со сите сили се трудат да бидат слаби, старлетата Ким Кардашијан, добро знае каква облека соодветствува на нејзините пропорции и улоги во кои ја гледаме, како дневни комбинации кои ги истакнуваат најубавите делови на нејзиното тело.

Меѓутоа, изгледа дека Ким или го изгубила огледалото или ја направила најголемата модна „утка“, со долгиот темно-син фустан0.

Сатенскиот фустан е премногу низок за нејзините колкови, па ткаенината и се набрала околу стомакот. Освен тоа, фустанот има необичен шлиц н а едната нога, па Ким изгледа многу пониско и многу чудно.

Дури ни убавиот горен дел и елегантната ѓердан не успеаа да го одвлечат вниманието од катастрофалниот долен дел, па затоа Ким се најде на удар на прашања што се случило со нејзиниот стил.

kim-kardasijan-1414959316-50545

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести