Магазин

Фото: Ким Кардашијан со нова фризура

Фото: Ким  Кардашијан со нова фризура

Иако беше препознатлива по нејзината долга, црна коса, американската старлета, Ким Кардашијан, одлучи дека е дојдено време да направи драстична промена со нејзината коса.

Долгата за замени со кратка коса до рамена, па со својот нов изглед се пофали на Инстаграм.

За само неколку часа, фотографијата им се допаднала на повеќе од милион ипол лиѓе, а крена и лавина позитивни коментари. Големиот број од луѓето се сложиле дека со новата фрузура Ким изгледа помладо, како и дека оваа фризура е вистински хит.