среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ФОТО) Ќерката на Брус Вилис, топлес се шетала низ Њујорк

Легално во Њујорк, но легално и на Инстаграм, напиша под својата фотографија Скаут.

skaut

Поврзани вести

Скаут Вилис, ќерката  на Брус Вилис и Деми Мур се соблекла топлес и се прошетала низ улиците на Њујорк во знак на протест против забраната за покажување на голо женско тело на Инстагарм.

skaut 1Голите женски гради и брадавиците не се дозволени на Инстаграм, дури и ако се за промо кампањата во борба против рак на гради.

Скаут Вилис која има 22 години најде начин како да им се спротивстави. Таа се движела низ улиците на Њујорк гола и купувала во цвеќарнциа. Инаку во овој град, топлесот е законски дозволен.

Легално во Њујорк, но легално и на Инстаграм, напиша под својата фотографија Скаут, а потоа тоа го стави на Твитер.

„Ако не ви се допаѓа ова што го објавувам на својот профил, не мора да ме следите на Твитер. Се чувствувам пријатно во своето тело и одбивам некој друг да ми диктира како се доживувам себе и своето тело,“ напишала Скаут.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести