Магазин

ФОТО: Клои Кардашијан повторно во врска со кошаркар

ФОТО: Клои Кардашијан повторно во врска со кошаркар

Клои Кардашијан продолжи со животот по разводот од Ламар Одом, па реши да ужива во Мексико со нејзиното ново момче. Станува збор за Тристан Томпсон, 32 годишен кошаркар, кој игра за Канадската репрезентација. Изгледа дека сите сестри од кланот Кардашијан-Џенер се слаби на црнци.

Парот за прв пат бил забележан заедно во четвртокот во Беверли Хилс, од каде што полетале за Мексико. Во саботата биле излезени, при што Тристан ја држел Клои за раце. Иако во Мексико Клои била придружувана од нејзините најдобри пријателки, Малика и Кадија, парот уживал заедно насамо. Возеле скутери и се забавувале на плажа.

kloi2

Нивната романса се уште не е потврдена, но извор близок до парот за магазинот People изјавил дека постојат симпатии и дека често се дружат. Останува да видиме што е следно, дали нов кошаркар во животот на Клои или пак завршување на самотијата.

kloi38

kloi-tompson