четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ФОТО: Кловн го „нападна“ Дачиќ

Полицијата, како што саркастично пишува „Блиц“, проверува дали кловнот работел за конкуренцијата на Владата или бил потплатен од тајкуни.

dacic klovn

Поврзани вести

Српскиот премиер, Ивица Дачиќ, едвај извлекол жива глава, па во последен момент го спасило обезбедувањето, пишува српски „Блиц“.

Во ироничниот текст на весникот се наведува дека напаѓачот бил само еден кловн кој бил на прославата на Православната нова година за децата во Белград.

Кловнот, како што пишува „Блиц“, се обидел да го удрил со гумен чекан по главата, но за среќа обезбедувањето брзо реагирало и го спречи обидот на кловнот на тој начин да ја сруши Владата на Србија.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести