вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ФОТО: Клуни и Амал првпат во јавноста како сопружници!

s21

Последни вести

Иако се сметаше дека ова никогаш нема да се случи, славниот заводник Џорџ Клуни на 27- ми месецов ги остави ергенските денови зад себе.

Педесет и тригодишниот срцекршач и неговата британска адвокатка на човекови права, Амал Аламудин (36) сеуште славеа во неделата заедно со пријателите и роднините во хотелот Кипријани во Венеција.

Новите младенци за прв пат се појавија заедно во јавноста како сопружници, притоа како и секогаш покажувајќи елегантен и совршен стајлинг.

Меѓу присутните гости, покрај семејствата и блиските роднини, беа и голем број личности од јавниот живот.

Погледнете…

s

s1

s2

s3

s4

s5

EXCLUSIVE***MINIMUM FEE APPLIES OF £250 PER USAGE***This is the surprise gift that George Clooney and his wife-to-be Amal  Alamuddin have given to each of the guests attending their wedding this weekend in Venice

s7

s8

s9

s10

s11

s12

s13

s14

s15

s16

s17

s18

s19

s21

s22

s23

s24

s25

s26

s27

s28

s29

s30

s31

s32

s33

s34

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести