среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Коце и денеска со автобус на работа

Првиот човек на градот Скопје, Коце Трајановски утрово на своето работно место повторно допатува со автобус.

трајановски

Поврзани вести

Ваквиот чин на Трајановски следува веќе втор ден откако Град Скопје објави дека јавниот превоз ќе биде бесплатен за сите граѓани, додека не се намали аерозагадувањето.

koce 1

Вчера градот апелираше до граѓаните да ги остават автомобилите и да ги користат бесплатните услуги на јавните превозници, во овој период на голема загаденост на воздухот.

Најчитани вести