петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Фото: Кога ќе се направи фотомонтажа на сообраќаен знак

znak_thumb_medium500_278

Последни вести

Некој за да се пошегува направил фотомонтажа на сообраќајниот знак пред Скопје, менувајќи го кириличното со латинично писмо, но оставајќи ја првата буква. Така знакот изгледа смешно и како некој да погрешил во пишувањето.

Сепак, мала проверка покажува дека овде, станува збор за вешт фотошоп мајстор, а знакот, на лице место, изгледа баш онака како што треба.

Сепак, тоа не беше проблем, членовите на групата Ѕид на сообраќајниот срам да развијат жестока дебата која броеше стотици коментари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести