Магазин

ФОТО: Кој би рекол дека ова е најпознатиот холивудски заводник?

ФОТО: Кој би рекол дека ова е најпознатиот холивудски заводник?

Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо неколку пати досега покажа дека е еден од најталентираните актери во светот, па иако се навикнавме веќе во филмовите до го гледаме дотеран и избричен, Лео во приватниот живот е сосема понаков.

leo_1

Тој во неделата беше фотографиран како ужива на ручек во еден ефтин ресторан заедно со пријателите во Њујорк. Странските медиуми пишуваат дека тој бил речиси непрепознатлив со долга брада и со коса во комбинација со очила за сонце.

leo_2

Иако бил во друштво на пријателите, тој не го одвоил погледот од неговиот паметен телефон.

leo_3

Инаку актерот веќе подолго време носи брада и долга коса поради што обожавателките му замеруваат дека изгледа постар отколку што е.