петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Кој е поддржувачот на „пленумците“ кој вчера се закануваше со ладно оружје?

noz-plenum2

Поврзани вести

Претставници на Студенсткиот Пленум, синоќа направија вистински хаос со цел да го блокираат гласањето за нов студентски лидер.

Тие пцуеа, навредуваа и удираа студенти, покажуваа агресија и правеа хаос, но еден од нивните претставници се закануваше и со ладно оружје.

На својата Фејсбук страна, тие денес самите признаа дека човекот кој вчера се закануваше со нож, е еден од нивните членови.

-Студентски пленум ги охрабрува колегите кои беа присутни и го познаваат ова лице, настанот да го пријават на надлежните органи. Студентски пленум апелира повеќе да нема вакви инциденти, пишуваат тие.

Во коментари, една членка ја објавува и фотографијата на лицето за кое вели дека е дел од Студенсткиот пленум.

plenum-noz

 

Најчитани вести