понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

ФОТО: Кој протестира во Битола?

bitola

Последни вести

Паралелно со протестите во Скопје против наводна полициска бруталност, протести има и во Битола. Во Битола, демонстрантите тргна од фонтаната кај музејот, преку Широк сокак кон просториите на Министерството за внатрешни работи. Сепак, она што е впечатливо од протестот во Битола се целосно маскирани лица кои според коментарите на социјалните мрежи наликуваат на членови од озлогласената организација ИСИЛ, поради што се поставува прашањето кој навистина протестира во градот на конзулите, пишува Курир.

 

Најчитани вести